Eesti passi ja ID-kaardi uuendamine

Teadmiseks Eesti passi või ID-kaardi taotlejale

Kui viimasest sõrmejälgede andmisest on möödas vähem kui 5 aastat ja 11 kuud, on võimalik passi ja ID-kaarti uuendada interneti teel või posti teel ilma EV Suursaatkonda Canberras tulemata. Kui sõrmejäljed on aegunud, on vajalik uute sõrmejälgede hõivamine EV Suursaatkonnas Canberras. Sõrmejälgede kehtivust saate kontrollida Politsei- ja Piirivalveameti koduleheküljelt.

Lisaks saab dokumente posti teel tellida alla 12-aastastele lastele.

NB! Uued dokumendid saabuvad EV Suursaatkonda Canberras umbes 6-8 nädalat pärast avalduse PPAsse jõudmist. Kiirpassi on võimalik taotleda vaid Eestis.

Uute PIN koodide väljastamine kehtivale ID kaardile

Kui oled oma ID kaardi PIN koodid lukustanud või on sul ümbrik kaduma läinud/oled PIN koodid unustanud, on sul võimalus taotleda uut PIN koodi ümbrikku. Selleks pead tulema EV Suursaatkonda Canberras. Uued PIN koodid saab kätte koheselt. Võta kindlasti kaasa oma kehtiv ID kaart, millele soovid uusi PIN koode.

Dokumente saab uuendada kolmel viisil:

1. PPA E-taotluskeskkonnas

Kõige mugavam ja soodsam on tellida uued dokumendid Politsei- ja Piirivalveameti (edaspidi PPA) iseteeninduses. Iseteenindusse saab siseneda ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID kaudu. Tellida saab nii passi kui ID-kaarti. Selleks on vajalik kehtiv ID-kaart, kehtivad PIN koodid ja ID-kaardi lugeja. Võimalik on ka kasutada Smart-ID teenust.

2. Posti teel

Kui E-taotluskeskkonda ei ole võimalik kasutada, kuid sõrmejäljed veel kehtivad, saad passi ja ID kaarti taotleda posti teel.

Täida ära dokumentide taotlusankeet (eesti keeles, vene keeles)

Enne taotluse postitamist soovitame tutvuda PPA kodulehel taotlusankeedi täitmise juhendiga.

Riigilõivud:                                                            Riigilõivud soodustingimustel*:

Pass 90 EUR                                                          Pass 40 EUR

ID-kaart 75 EUR                                                     ID-kaart 30 EUR

Pass + ID-kaart 100 EUR                                       Pass + ID kaart 45 EUR

*Riigilõivud soodustingimustel – alla 15 aastane, Eesti vanaduspensioni ikka jõudnud isik, Eestis registreeritud puudega isik.

Riigilõiv maksa Eestisse. Info kuidas Riigilõivu maksta on leitav Politsei-ja Piirivalveameti koduleheküljel

Korrektselt täidetud taotlus ja riigilõivu tasumist kinnitav kviitung saada postiga Eestisse:

TAOTLUS

Politsei- ja Piirivalveamet

Pärnu mnt 139

Tallinn 15060

Estonia

Lisaks taotlusele saada digitaalne dokumendifoto e-posti teel aadressile [email protected], emaili teemareale märgi taotleja nimi ja sünniaeg/isikukood. Foto nõuded

3. Saatkonda tulles

Dokumentide uuendamiseks on saatkonda vaja tulla:

  • Kui on vajalik uute sõrmejälgede hõive
  • Kui laps vajab uut passi ja on vahepeal saanud 12 aastat vanaks
  • Kui soovid kolmandat isikut volitada dokumenti kätte saama. Vastav avaldus tuleb esitada koos taotlusega, tagantjärgi ei ole võimalik teist isikut volitada.

Riigilõivu saad saatkonnas maksta pangakaardiga. Riigilõivud Austraalia dollarites kõiguvad iga kuu seoses valuutakursi muutusega. Riigilõivu summa Austraalia dollarites on nähtav siin.

Meelespea saatkonnas kohapeal dokumentide taotlejale

 

Elatisrahavõlgnikele ja välismaal elavatele tagaotsitavatele isikut tõendavaid dokumente ei väljastata

Alates 1.01.2021 ei saadeta Eesti passe ja ID-kaarte välisesindustesse ega ka aukonsulitele väljastamiseks, kui passi või ID-kaardi omanik on elatisraha võlglane või tagaotsitavaks kuulutatud Eesti ametivõimude poolt. Antud isikutele väljastavad dokumente ainult Politsei- ja Piirivalveameti teeninduskeskused Eestis, st isik peab ise dokumentidele Eestisse järgi minema.