Tõestamistoimingud

Eesti saatkonnas Canberras tõestamistoiminguid tõestamise vormis ei tehta.

Konsulil on õigus teha tõestamistoiminguid kinnitamise vormis, näiteks isiku taotlusel tema allkirja või dokumendi ärakirja õigsuse kinnitamist. Selleks palume eelnevalt saatkonda saata e-kiri aadressile [email protected].

Notariaalselt tõestatud volikirja tegemiseks tuleb pöörduda Austraalia notari poole. Volikiri tuleb hiljem lisaks veel ka kinnitada apostille´ga Austraalia välisministeeriumis.

Eesti notarite teenuseid saab kasutada virtuaalselt. Kaugtõestusega saab teha tehinguid kinnisvara ja osaühingu osadega, vormistada volikirju, esitada abiellumis- ja lahutamisavaldusi ning pärimisavaldusi. Teenuse kasutamiseks on vajalik ID-kaart või mobiil-ID ning soovitud toimingu saab algatada Notarite Koja iseteenindusportaali kaudu veebiaadressil iseteenindus.notar.ee.

Eesti notarite kontaktandmed leiab veebiaadressilt www.notar.ee/et/notarid/nimekiri.

Kaugtõestamine on Eesti notari ja kliendi vahel notariaalse toimingu tegemine videosilla vahendusel. Tehingu teostamiseks on vaja kehtivate PIN koodidega Eesti isikutunnistust, digitaalset isikutunnistust, e-residendi digi-ID-kaarti, elamisloakaarti või mobiili ID-d.

Täpsem info teenuse kohta Notarite Koja kodulehel https://www.notar.ee/et/teabekeskus/kaugtoestus.